Наполи загря за решаващия сблъсък срещу Арсенал в Шампионската лига следващата седмица с домакинско равенство 3:3 срещу Удинезе в двубой от 15-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят на „Сан Паоло” в Неапол започна равностойно, но все пак домакините успяха да вземат комфортен аванс от две попадения, дело на македонеца Горан Пандев (38, 41), който се възползва последователно от извеждащи подавания на Фернандес и Игуаин. В заключителните секунди на първата част обаче аржентинецът Федерико Фернандес (45-авт.) си вкара автогол и намали резултата до 2:1.

След почивката гостите стигнаха до изравнителен гол, дело на Бруно Фернандес (70). Радостта им обаче бе твърде кратка, тъй като в ответната атака Гонсало Игуаин (71) отново даде преднина на домакините. „Фриуланите” обаче не се предадоха по никакъв начин и сръбският бранител Душан Баста (80) отново възстанови статуквото за 3:3. До края на мача и двата тима потърсиха победата, но не успяха да стигнат до ново попадение. Треньорът на гостите Франческо Гуидолин пък бе изгонен на трибуните заради оспорване на съдийско решение.

Наполи трябва да победи Арсенал у дома с поне 3 гола разлика или да чака издънка на Борусия (Дортмунд) в Марсилия, за да се класира за 1/8-финалите в Шампионската лига. Отборът на Рафаел Бенитес има 32 точки и продължава да заема трето място във временното класиране на Серия „А”. Удинезе пък се изкачи на 12-а позиция със 17 пункта.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 15 КРЪГ
06.12.13
21:45 ч.
Болоня – Ювентус 0:2
0:1 Артуро Видал (5), 0:2 Джорджо Киелини (89)
07.12.13
19:00 ч.
Ливорно – Милан 2:2
0:1 Марио Балотели (7), 1:1 Лука Силигарди (26), 2:1 Паулиньо (58), 2:2 Марио Балотели (83)
07.12.13
21:45 ч.
Наполи – Удинезе 3:3
1:0 Горан Пандев (38), 2:0 Горан Пандев (41), 2:1 Федерико Фернандес (45-авт.), 2:2 Бруно Фернандес (70), 3:2 Гонсало Игуаин (71), 3:3 Душан Баста (80)