Наполи загуби две точки в битката за топ 3 на италианската Серия "А", след като завърши при 2:2 със средняка Емполи в среща от 14-ия кръг.

Неаполитанците явно подцениха гостите, които до 53-ата минута вече водеха с 2:0 с попадения на Верди и Ружани. "Сините" успяха да се върнат в играта с два бързи гола в рамките на пет минути. Сапата намали резултата в 67-ата минута, а Де Гузман изравни в 72-ата.

Отново той можеше да донесе победата на Наполи в продължението на мача, но вратарят на Емполи спаси удара му. Наполи остана на трета позиция, но може да слезе в класирането още днес след мача Дженоа - Милан, ако там има победител.

Рома - Сасуоло 2:2
0:1 Симоне Дзадза (15), 0:2 Симоне Дзадза (18), 1:2 Адем Ляич (77-дузпа), 2:2 Адем Ляич (90+3)
06.12.14
21:45 ч.
Торино - Палермо 2:2
0:1 Лука Ригони (16), 1:1 Джозеф Мартинес (35), 1:2 Пауло Дибала (43), 2:2 Камил Яцек Глик (63)
07.12.14
13:30 ч.
Наполи - Емполи 2:2
0:1 Симоне Верди (19), 0:2 Даниеле Ружани (53), 1:2 Дуван Сапата (67), 2:2 Джонатан де Гузман (72)