Арджеш (Питещ) победи Глория (Бузъу) с 2:0 като гост в мач от 11-ия кръг на румънската Лига 2. В срещата участие взеха двама българи и един бразилец с български паспорт.

Гостите поведоха в 29-ата минута с гол от дузпа на Милчо Ангелов. Пет минути след това Георги Пашов се контузи и беше заменен принудително.

От първата до последната минута на терена за Глория беше Диего Фераресо, който прекара дълги години в България, носейки екипите на Литекс, Чавдар (Етрополе), Локомотив (Пловдив), Славия и Ботев (Враца).

Арджеш реализира и втора дузпа в заключителните минути на срещата. В 89-ата от бялата точка се разписа Богдан Русу, който половин час по-рано замени Милчо Ангелов. 28-годишният бивш играч на Литекс, ЦСКА, Славия и Етър има 5 попадения за Арджеш в шампионата на Лига 2 този сезон.

Милчо Ангелов и компания са на 12-ото място с 15 точки, а Глория с Пашов и Фераресо е пети с 18 т.