Шалке 04 и Грьойтер Фюрт завършиха 2:2 в мач от 17-ия кръг във Втора Бундеслига на Германия. Българският национал Лукас Петков се появи като резерва за „детелините“ в 85-ата минута, като замени Гидеон Юнг.

Грьойтер Фюрт първи успя да достигне до попадение в 2-ата минута, когато Арминдо Зиб преодоля Ралф Фарман, но попадението му не бе зачетено заради засада. Шалке 04 поведе в 30-ата минута, когато Бленди Идризи комбинира с Кеке Топ, който реализира с мощен изстрел към левия ъгъл на вратата.

Пет минути след началото на второто полувреме „детелините“ успяха да изравнят, когато Бранимир Хъргота бе изведен зад гърба на отбраната на "миньорите", след което копна Ралф Фарман и възстанови паритета.

Домакините отново поведоха в 74-ата минута, когато Дери Джон Мъркин центрира отляво, а от точката за изпълнение на дузпа Кенан Караман засече с глава във вратата на Грьойтер Фюрт. Три минути след това Зимон Аста бе на правилното място в точния момент, за да изпрати рикоширала топка в наказателното поле във вратата за 2:2.

Гелзенкирхенци останаха и с човек по-малко на терена в 80-ата минута, когато Мъркин получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Хъргота.

След равенството Грьойтер Фюрт вече има 29 точки в актива си и запазва 3-ото място във втория футболен ешелон на Германия, докато Шалке 04 е на 13-а позиция с 20 пункта в актива си.