Българският национал Андрей Гълъбинов избухна с 4 гола при завръщането си в Ливорно. Игралият под наем през последния сезон в Авелино таран беше над всички в контролата на изпадналия от Серия "А" тима срещу Кастеларо. Ливорно спечели с категоричното 10:1, а Гълъбинов отбеляза четирите попадения в рамките на 13 минути.

Това беше първата контрола на тосканците преди старта на новия сезон.

Гълъбинов започна титуляр, оставайки на терена през първите 45 минути. Българският нападател откри головата си сметка в 23-ата минута, когато направи 2:0. До 36-ата Гълъбинов добави още три попадения на своята сметка. Останалите голове в мача бяха дело на Диониси (2), Силигарди, Москати и Бигаци, Фаедо пък отбеляза почетното попадение за Кастеларо, оформяйки крайното 10:1.

През миналия сезон Гълъбинов бе преотстъпен на Авелино, където вкара 15 гола. Силният сезон на нападателя в Серия "Б" му донесе повиквателна за националния отбор на България. В контролата с Канада (1:1) Гълъбинов отбеляза и първия си гол с екипа на "трикольорите".