Българският национал Светослав Ковачев се разписа за Ахмат (Грозни) при тежката загуба с 1:7 от Балтика (Калининград) в мач от 24-ия кръг на елита в Русия.

Наказателната акция на гостите стартира още в 4-ата минута, когато Ангело Енрикес изведе тима си напред в резултата. Четири минути по-късно бившият футболист на Черно море Алекс Фернандес удвои преднината на Балтика. До 11-ата минута резултатът вече бе 3:0 в полза на гостите от Калининград след гола на Юри Ковальов.

Витали Лисакович вкара четвъртото попадение за гостите в 34-ата минута, а Алекс Фернандес се разписа за втори път в срещата четири минути преди изтичането на редовното време на първото полувреме - 5:0.

Българският национал Светослав Ковачев влезе в игра в 59-ата минута, когато замени Владимир Илин, а в 76-ата минута реализира почетния гол за Ахмат.

Алекс Фернандес оформи хеттрика си с попадението си в 84-ата минута, а Максим Кузмин направи 7:1, след като се разписа във вратата на Ахмат в 90-ата минута.

Ковачев и компания заемат 14-ото място с 20 точки, с колкото е и Балтика, заемащ 13-ата позиция. Също с 20 е Урал, а по-малко има единствено Сочи (18 точки).