Македония и Турция направиха скучно реми в контрола - 0:0. Проверката се проведе на стадион "Филип II" в Скопие. Главен съдия на срещата беше Станислав Тодоров.

Домакините имаха териториално надмощие, но не можаха да пробият защитата, изградена от Фатих Терим.

В 18-ата минута беше отменен гол на Мойсов от македонците заради засада.

Капитанът Горан Пандев изведе в 70-ата минута Несторовски в удобна позиция, но турски защитник изчисти топката навреме.

В 89-ата минута вратарят на гостите Волкан Балабан се превърна в герой, след като спаси чист гол. Ибраими се откъсна сам срещу него, но опитният страж отрази шута. Неприятно впечатление направиха празните трибуни на стадиона въпреки че домакините бяха обявили символични цени на билетите. Това беше есми мач между Македония и Турция.

Западните ни съседи имат само една победа в историята на съперничеството, а турците са с 5, има и две ремита.

Следващата среща на Македония е Испания в мач от световните квалификации  - в неделя, 11 юни от 21:45 ч. Отборът на Турция пък гостува на Косово на националния стадион в Прищина. Срещата е отново в неделя, 11 юни от 21:45 ч.