Българските национали Николай Димитров и Георги Костадинов, играещи съответно в Урал и Арсенал (Тула), се изправиха един срещу друг в двубой от 1/8-финалите за Купата на Русия. Двубоят завърши при резултат 2:2 в редовното време, а при дузпите домакините от Екатеринбург излязоха победители.

Костадинов и Хичо вкараха по един по един гол за своите тимове. Халфът вкара за Арсенал още в 14-ата минута, но 10 по-късно Димитров изравни.

В 34-ата минута Ткачев отново даде аванс на гостите, а след още 180 секунди Ел Кабир реализира от дузпа за 2:2.

В началото на втората част директен червен картон за домакините получи бившият играч на ЦСКА Петрус Бумал и така Урал имаше тежка задача до края. Николай Димитров бе в 64-ата минута от Илин. Костадинов пък напусна терена в 84-ата.

В крайна сметка Урал удържа ремито и в продълженията, за да се стигне до дузпите. В първите 5 двата отбора пропуснаха по една, а след това пропускът на Кангва се оказа фатален за Арсенал.