Българският национал Борислав Цонев блесна с гол в дебюта за новия си отбор Интер (Запрешич), който обаче падна с 1:3 от гостуващия Хайдук (Сплит) в среща от 23-ия кръг на хърватския елит.

Бившият халф на Берое се появи на терена в 76-ата минута на мястото на бившия нападател на Славия Сердер Сердеров и се разписа буквално с последния удар в мача. Съдията даде край на мача след попадението на българина в четвъртата минута от добавеното време.

Две попадения за Хайдук вкара Жайро Маседо (14, 20), а Мийо Чакташ (52) се разписа след почивката.

След победата си грандът от Сплит е на 6-о място с 34 точки. Интер (Запрешич) е на осма позиция с 21 точки, на 4 над предпоследния Истра (Пула). Лидер е Динамо (Загреб) с 58 точки пред Риека с 44.