Българският национал Николай Димитров изигра силен мач и блесна с гол за обрата на Урал срещу гостуващия Енисей с 3:2 в мач от 22-ия кръг на руската Премиер лига.

Гостите от Красноярск, за които до началото на този месец играеше друг роден национал - Петър Занев, който обаче разтрогна договора си и си тръгна, водеха с 2:0 до 72-ата минута, когато Хичо вкара първия гол за домакините от Екатеринбург.

Енисей поведе в резултата в 21-та минута чрез Дмитрий Ятченко, реализирал дузпа, а Александър Зотов удвои в 63-ата минута.

В 72-ата минута Хичо получи пас от Павел Погребняк около точката на дузпата и с мощен шут намали на 1:2 и вдъхнови домакините за обрат. Българинът беше сменен в 81-ата минута от Марко Араторе.

В 85-та минута бившият руски национал Погребняк изравни, а само две по-късно Андрей Панюков донесе и трите точки за Урал, който има 26 точки и диша по-спокойно в битката за оцеляване. Енисей е на дъното с 12 точки.