Българският национал Кристиан Димитров игра цял мач за Хайдук (Сплит), който спечели убедително с 6:3 при гостуването на Локомотив (Загреб) и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Хърватия, където ще срещне победителя от двояката Осиек – Славен Белупо.

Филип Кровинович (7) вкара първия гол и даде аванс на гостите. В добавеното време на първата част бившият футболист на Динамо (Загреб) Йосип Пиварич (45+3-дузпа).

Хайдук се вдигна след почивката и между 51-ата и 57-ата минути вкара 3 безответни гола, дело на северномакедонеца с български паспорт Яни Атанасов (51), Марин Любичич (53) и Марко Ливая (57). Марко Дабро (59) намали изоставането на Локомотив, но Яни Атанасов (66) вкара нов гол. В последната минута на редовното време Емир Сахити (90) реализира шести гол за Хайдук, а в продължението Йосип Елез (90+4-дузпа) се разписа за домакините и оформи крайния резултат 6:3 за тима, воден от бившия наставник на Лудогорец Валдас Дамбраускас.