Българският национал Георги Минчев избухна с два гола за АЕЛ Лимасол, който срази Закакиу с 5:1 като гост в мач от 34-ия кръг в долната осмица на кипърския елит. След попаденията си българинът бе заменен в 72-ата минута от Савас Христодулу.

АЕЛ поведе още в 20-ата минута чрез Андреас Макрис. Георги Минчев удвои преднината на своя тим в 29-ата минута, а седем по-късно Хавиер Мендоса направи резултата 3:0, след като бе точен от дузпа.

Гостите намалиха оборотите на старта на второто полувреме, а Минчев направи резултата 4:0 с попадението си в 67-ата минута. Домакините от Закакиу останаха и с човек по-малко на терена 82-рата минута, когато Алекс Сарфо бе изгонен с директен червен картон. Въпреки това те вкараха почетно попадение чрез Андреас Христу н 87-ата минута.

Влезлият като резерва на мястото на Георги Минчев – Савас Христодулу, пък оформи крайното 5:1 със своя гол в четвъртата минута на добавеното време на мача.

След този успех АЕЛ сложи край на серията си от 4 последователни равенства и има 44 точки, заемайки 8-мо място. Закакиу пък остава на дъното в таблицата със 17 точки.