Борнемут обяви, че аржентинският защитник Марко Сенеси ще напусне клуба след изтичането на договора му след края на сезона. 29-годишният бранител се присъедини към „черешките“ от Фейенорд през 2022 г. и до момента е записал 126 мача за клуба.
Отборът от южния град обяви раздялата в официалните си профили:
"Съобщаваме, че Маркос Сенези ще напусне клуба това лято след изтичането на договора му, слагайки край на четири запомнящи се години на южното крайбрежие.
От пристигането си от Фейенорд през 2022 г., централният защитник е ключова фигура в един от най-успешните периоди в историята на клуба", написаха от Борнемут.
От своя страна защитникът благодари на "черешките" за прекараното време:
"Борнемут винаги ще има специално място за мен и ще си спомням за времето си тук с мили спомени.
Засега остават още два големи мача до края на сезона и очаквам с нетърпение да видя какво можем да постигнем заедно“, добави той.