Българският национал Мартин Минчев влезе в игра за Спарта (Прага) през второто полувреме при победата с 1:0 като домакин на Млада Болеслав в мач от 16-ия кръг на чешкото първенство.

Бившият футболист на Черно море се появи на терена в 79-ата минута на мястото на автора на единственото попадение в двубоя Давид Моберг Карлсон, който се бе разписал в 58-ата минута.

Онджей Челустка вкара втори гол за Спарта в 78-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. В 88-ата минута Минчев се измъкна от защитата на гостите, но при вдигнат флаг на страничния съдия.

След успеха с Спарта е трети в класирането с 35 точки, колкото има и вторият Яблонец. Лидер е Славия (Прага) с 41 точки и мач по-малко.