Българският национал Христо Златински откри головата си сметка в румънското първенство. Халфът се разписа при победата на Университатя (Крайова) с 2:0 над Конкордия в мач от 5 кръг.

Двамата българи в състава на тима от Крайова – Апостол Попов и Христо Златински, започнаха като титуляри за домакините. Бившият бранител на ЦСКА обаче беше заменен още в осмата минута от Силвиу Изворану заради контузия.

Александру Балута откри резултата за Университатя в 53-ата минута, а Христо Златински гарантира победата на тима си с попадение осем минути преди края.

С този успех Университатя (Крайова) излезе на шесто място в класирането с пет точки, на пет от лидера Студенцеск (Яш). Конкордия е на предпоследното 13-о място с две точки. Петролул е последен с отрицателен актив от -3 точки. Тимът от Плоещ старнира първенството с -6 точки.