Българският национал Мартин Минчев блесна с гол и асистенция за Спарта (Прага) при домакинската победа с 5:2 над Пардубице в мач от 12 кръг на чешкото първенство.

Юношата на Черно море започна мача като резерва, но в 67-ата минута се появи в игра на мястото на Лукаш Хараслин. Само пет минути по-късно 21-годишният нападател се разписа с глава за 4:2 след центриране на Лукаш Садилек.

Още в следващата минута Минчев асистира и за попадението на Томаш Визнер, с което беше оформен крайният резултат в мача. Асгер Сьоренсен, Ян Кухта и Лукаш Садилек също бяха точни за успеха. Доминик Яношек и Войтех Сихра вкараха за Пардубице.

С този успех Спарта (Прага) събра актив от 23 точки и излезе на второ място в класирането, на една пред големия си съперник Славия (Прага), който обаче е с мач по-малко. Лидер с 26 точки е Виктория (Пилзен), който до момента е изиграл 10 мача.