Аякс успя да се класира на 1/8-финал в турнира Лига на конференциите след драматичен успех при гостуване на Бодьо/Глимт. Грандът от Амстердам спечели с 2:1 след продължения и с общ резултат 4:3 продължават напред.

Норвежците доминираха през целия мач и пропуснаха доста положения, като три пъти удариха гредите.

Бодьо/Глимт започна по-активно и стигна до някои добри възможности, но не се възползва от тях, а вратарят на гостите Диант Рамай два пъти се намеси отлично. Нидерландците основно се защитаваха през първия половин час, но в 34-ата минута успяха да поведат. Броди подаде на Берхаус, който откри резултата - 0:1.

В началото на втората част ситуацията се усложни за Аякс. Йосип Шутало повали Евиен и след разглеждане с ВАР получи червен картон. Бодьо/Глимт започна по-често да създава опасности пред вратата на Рамай. Съдията отсъди дузпа за домакините, която отмени след разглеждане с ВАР, а след това те удариха гредите на два пъти в рамките на няколко минути. Първо Патрик Берг нацели напречната след далечен удар, а после Йенс Хауге също бе спрян от горната греда.

Натискът на Бодьо/Глимт се увеличи още повече, но агресивната игра на норвежците доведе до друг проблем. Грьонбек получи втори жълт картон след нарушение срещу Тахирович и двата отбора заиграха с 10 души. Домакините все пак успяха да изравнят. В 83-ата минута изстрел на Патрик Берг от дистанция преодоля Рамай - 1:1.

В добавеното време имаше драматични моменти. Гостите пропуснаха прекрасна възможност да се разпишат, а попадение на техния съперник бе отменено поради засада. Аякс играеше малко по-уверено в продълженията и организира повече атаки, отколкото в редовното време. В 114-ата минута резервата Кенет Тейлър вкара красив гол и отново даде преднина на гостите. Последва натиск на норвежците и нови пропуски. Секунди преди края Сьоренсен удари греда с мощен удар и Аякс ликува.

Холандският гранд беше в серия от четири поредни срещи без победа във всички турнири, но тази вечер най-после зарадва феновете си.