Грасхопър е рекордьор по спечелени титли на Швейцария (27), но за първи път от 70 години изпадна от елита. Това стана факт след загубата с 0:4 като гост на Люцерн.

Мачът не завърши в редовното време, а беше прекратен в 66-ата минута. Тогава Джибрил Диани от „скакалците“ си вкара автогол за 0:4. Това отприщи гнева на феновете на тима от Цюрих, които облечени с черни дрехи и частично маскирани слязоха на терена.

Съдията Алесандро Дудич спря мача за 20 минути, но дори за това време ултрасите на Грасхопър не се укротиха и се наложи реферът да обяви край на двубоя. Намесата на полицията успя да отблъсне разбеснелите се фенове само до трибуната за гостите.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

През това време привържениците на „синьо-белите“ накараха играчите на тима да съблекат фланелките си. Ултрасите не бяха усмирени и след обръщението на капитана и вратар на тима Хайнц Линднер.

Изпадането на Грасхопър изглеждаше предрешено. Тимът от Цюрих няма победа вече 18 срещи, като за последно спечели мач от първенството през ноември.