ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Испанецът Хуанде, част от австралийския Аделаида Юнайтед, счупи зверски крака си по време на мача в Мелбърн срещу местния Мелбърн Сити, завършил 3:3.

Белята стана през второто полувреме, когато асът на гостите влезе в съприкосновение с Флорин Ференгюер. Някои играчи не сдържаха сълзите си от ужасната гледка. Лекарите се намесиха навреме, но учудващо се забави линейката. Тя пристигна чак 15 минути по-късно, тъй като клубовете от щата Виктория не са задължени да осигуряват линейка по време на домакинските си двубои. Изискване е да има парамедици за спешни ситуации като тази, гласи правило, въведено през 2018 година.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В крайна сметка Хуанде бе откаран до най-близката болница  за спешна операция.

В социалните мрежи веднага заваляха призиви да отпаднат промените отпреди 5 години и всички отбори от А-Лига да са длъжни да осигуряват линейка на мачовете си.