Българският национал Илия Груев изигра първия си мач като титуляр за Лийдс при загубата с 0:1 като гост на Сток Сити в среща от 13 кръг на Чемпиъншип.

23-годишният дефанзивен халф до момента остана на терена до 85-ата минута, когато отстъпи мястото си на Люк Ейлинг. До момента Груев винаги влизаше в игра в самия край на мачовете на Лийдс. В такава роля имаше изяви в четири срещи.

Гостите от „Елънд Роуд“ можеше да открият резултата в 75-ата минута, когато Патрик Бамфорд пропусна дузпа. Пет минути по-късно „грънчарите“ измъкнаха победата след автогол на Паскал Страйк.

Лийдс заема трето място в класирането с 22 точки след 13 изиграни мача. Лидер е Лестър с 36 точки, пет повече от Ипсуич, който е с 12 срещи. Сток Сити е 17-и с 16 точки.