Терек (Грозни), с капитан Благой Георгиев, загуби нещастно у дома от ЦСКА (Москва) с 1:2 в дербито от 13-ия кръг на руската Премиер лига. Победата прати временно московските армейци начело в класирането. Кейсуке Хонда и Пoнтус Вернблум вкараха головете за победителите, а за Терек точен бе Аилтон Алмейда.

Двубоя тръгна чудесно за отбора от Грозни и още в 9-ата минута те поведоха в резултата чрез Аилтон. В 25-ата минута Хонда изравни с красив удар от воле, а Вернблум в 88-ата донесе трите точки на ЦСКА.

Българският халф Благой Георгиев игра много силно през всичките 90 минути и бе истински лидер на своя отбор. Дори и неговата добра игра обаче не помогна на Терек, който остава на 4-а позиция, на 5 точки от първото място.