Реал Мадрид обяви наказанията на Орелиен Чуамени и Федерико Валверде след конфликта и сбиването между двамата през последните няколко дни. Всичко завърши с посещението на болница и мозъчно сътресение на Валверде.

"Реал Мадрид обявява, че след събитията, довели до дисциплинарното производство, започнато вчера срещу нашите играчи Федерико Валверде и Орелиен Чуамени, и двамата се явиха днес пред следователя, назначен по случая.

По време на явяването си играчите изразиха пълното си разкаяние за случилото се и се извиниха един на друг.

Освен това, те поднесоха извинения на клуба, съотборниците си, треньорския щаб и феновете. И двамата изразиха готовност да приемат всяка санкция, която клубът сметне за подходяща.

При тези обстоятелства Реал Мадрид реши да наложи финансова санкция от по 500 000 евро на всеки един от двамата играчи, с което приключва съответните вътрешни процедури," пише в изявлението на клуба.

Скандалът в "белия балет" се разигра броени дни преди предстоящото дерби с Барселона. Ел Класико е в неделя от 22:00 часа.