Коринтианс победи с категоричното 6:1 у дома Сао Пауло в мач от 36-ия кръг на бразилското първенство и доказа, че неслучайно е шампион на страната.

Бруно Енрике, Анхел Ромеро и Еду Драсена се разписаха преди почивката за домакините, които вече си бяха гарантирали титлата на страната за шести път в историята си.

Лука и отново Ромеро покачиха аванса на Коринтианс на 5:0, а Карлиньос върна едно попадение за Сао Пауло точно 20 минути преди края на дербито. Кристиан от дузпа четвърт час преди последния съдийски сигнал оформи гръмкото 6:1.

Два кръга преди края на сезона шампионите за 2015 година имат актив от 80 точки. Сао Пауло е на четвъртата позиция, която дава право на квалификации за турнира Копа Либертадорес.

След гръмката победа Коринтиан получи шампионската си титла, като на награждаването присъства и легендата Роналдо - Феномена.