Наполи се наложи над Комо с 3:1 в първи мач от 7-ия кръг в Серия "А" и е лидер във временното класиране с 16 точки. 4 по-малко има Ювентус, който приема Каляри в неделя.

Мачът в Неапол започна перфектно за домакините, които поведоха с гол "от съблекалните". Скот Мактоминей откри резултата след само 25 секунди игра - 1:0.

Комо обаче изравни след далечен шут на Габриел Стрефеца секунди преди почивката.

Ромелу Лукаку върна преднината на Наполи след точно изпълнена дузпа в 53-ата минута, след като Серхи Роберто събори Матиас Оливера в наказателното поле. Нерес съвсем успокои трибуните с гола си в 86-ата минута за крайното 3:1.

Верона победи Венеция с 2:1.
Началото на "Маркантонио Бентегоди“ беше вихрено, съперниците си размениха набързо по един гол.
Венеция поведе в 3-ата минута чрез Гаетано Ористанио. В 9-ата Каспер Тенгстед възстанови равенството.

Автогол на финландския вратар Йесе Йоронен в 81-ата минута донесе успеха за домакините, с който тимът сложи край на негативна серия от три поредни загуби в първенството. За Верона това е трети успех в шампионата.

Венеция записа втора поредна и общо пета загуба за сезона, като преди останалите мачове от кръга е на предпоследното място.