Българският национал Валери Божинов вкара гол и спечели дузпа за Парма, който се наложи с 2:1 при гостуването си на Лацио, съперник на Левски в Лига Европа, в мач от 5 кръг на Серия „А”. За първи път от началото на сезона Божинов започна като титуляр и даде аванс на тима си в 21-ата минута.

Лацио изравни в 42-ата минута, когато Сарате бе точен от дузпа. Точно преди почивката гостите отново дръпнаха в резултата, когато Никола Аморузо също се разписа от 11-метров наказателен удар. За нарушението срещу Божинов при дузпата, Александър Коларов получи втори жълт картон и през второто полувреме „орлите” играха с човек по-малко.

Интер не почувста липсата на наказания треньор Жозе Моуриньо и се изкачи на върха, след като се наложи над Наполи с 3:1.

Самуел Ето`о загърби финансовия си иск към бившия си клуб Барселона и отри резултата в третата минута, друго ново попълнение в клуба – нападателят Диего Милито удвои само 2 минути по-късно.

Още един нов играч на „нерадзурите”, световният шампион с Бразилия Лусио, който премина от Байерн през лятото, направи 3:0 след само 30 минути игра. Есекил Лавеси върна едно попадение за Наполи преди почивката.

Победедата изстреля защитаващия титлата си Интер на първото място в Серия „А”, след като Сампдория допусна първото си поражение за сезона и загуби с 0:2 от Фиорентина.

Черногорският национал Стеван Йоветич даде аванс на домакините в 25-ата минута, а Алберто Джилардино, наказан за два мача в Шампионската лига, добави второ попадение през второто полувреме.

Ювентус, който е на точка за зад Интер и пред Сампдория по голова разлика, може да оглави еднолично класирането, ако в четвъртък в последния мач от кръга победи Дженоа.

Съперникът на ЦСКА в Лига Европа Рома стигна до точката при гостуването си на Палермо, след като капитанът Франческо Тоти вкара дузпа в 88-ата минута за 3:3.

Милан продължи с трудния си старт на сезона и загуби с 0:1 при гостуването си на Удинезе след гол на италианския национал Антонио ди Натале в 22-ата минута.

Антонио Конте спечели точка при треньорския си дебют в Аталанта, след като „бергамаските” записаха нулево домакинско равенство срещу Катания./БЛИЦ

Интер – Наполи 3:1
1:0 Ето`о (3), 2:0 Д. Милито (5), 3:0 Лусио (30), 3:1 Лавеси (37)

Лацио – Парма 1:2
0:1 Божинов (21), 1:1 Ледесма (42-дузпа), 1:2 Аморузо (45-дузпа)

Палермо – Рома 3:3
0:1 Бриги (20), 1:1 Будан (40), 1:2 Бурдисо (45), 2:2 Миколи (45), 3:2 Ночерино (56), 3:3 Тоти (88-дузпа)

Сиена – Киево 0:0

Удинезе – Милан 1:0
1:0 Ди Натале (22)