Тулуза загуби у дома от Ница с 3:4 в изпълнен с множество обрати сблъсък от 31-ия кръг на френската Лига 1. Двата тима пък завършиха срещата в намален състав.

Още в 1-ата минута гостите поведоха, след като Жереми Пие центрира отдясно, а вратарят на Тулуза Али Ахамада не успя да хване топката и тя отиде в краката на връхлитащият Ерик Ботеак, който вкара за 0:1. Седем минути по-късно домакините изравниха чрез Висам Бен Йедер, който направи добавка след неуспешен изстрел на Франк Табану, след който топката рикошира в защитник на Ница. В 20-ата минута Тулуза излезе напред в резултата с гол на Етиен Капу за 2:1. Малко преди почивката обаче Ница възстанови равенството, след като в 40-ата минута Ботеак отбеляза втория си гол за вечерта от пряк свободен удар – 2:2.

След почивката Тулуза взе инициативата и се настани в половината на противника в търсене на трето попадение, но вместо това получи такова във вратата си. В 69-ата минута контраатака изведе Дарио Цвитанич на стрелкова позиция и аржентинецът вкара за 2:3. Седем минути преди края на мача Тулуза остана с човек по-малко, след като вратарят Ахамада спъна извън наказателното поле излезлия сам срещу него Махаман Траоре. Всички очакваха Ница да вземе трите точки без проблем, но в 90-ата минута разбъркване в наказателното поле изведе Бен Йедер на стрелкова позиция и младокът изравни за 3:3. Две минути по-късно червен картон получи и резервата на гостите Алекси Босети, който влезе безумно в краката на Шейх М'Бенг. След по-малко от още 60 секунди пък Ница стигна до ценната победа. Дидие Дигар свали дълга топка към връхлитащият Кевин Анен, който без да се бави я заби в горния ляв ъгъл на резервния страж на домакините Оливие Блондел и оформи крайното 3:4.

След успеха си Ница се изкачи на четвърто място във временното класиране с 41 точки. Тулуза спря серията си от шест поредни мача без поражение и е на 11-а позицяи с 41 пункта.

Лил – Лориен

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 64, 2.Олимпик (Марсилия) – 57, 3.Олимпик (Лион) – 53, 4.Сент Етиен – 50, 5.Лил – 49, 6.Ница – 48, 7.Монпелие – 45 и др.