Новакът във Висшата лига Норич се представи достойно и изненадващо спечели точка при гостуването на Ливърпул. Зрелищният мач на "Анфилд" завърши 1:1.

Крейг Белами даде преднина на "мърсисайдци", разписвайки се секунди преди последния съдийски сигнал за първото полувреме. Когато всички на "Анфилд" очакваха почивката, 32-годишният уелсец се възползва от грешка на бранителите на Норич и вкара без проблем, след като се озова очи в очи срещу Джон Руди. 24-годишният вратар на "канарчетата" обаче стори чудеса от храброст през втората част и спаси куп положения.

Резервата на гостите Грант Холт донесе равенството на тима си с попадение в 61-ата минута, засичайки центриране на Антъни Пилкингтън - 1:1.

Избраниците на Кени Далглиш упражниха масиран натиск в заключителните минути, но страхотните намеси на Руди отчаяха домакините и верните им привърженици.

В последните секунди на мача Анди Керъл имаше чудесна възможност да се разпише с глава от непосредствена близост, но прати топката на сантиметри покрай лявата греда. Така Норич удържа равенството 1:1 и си тръгна с точка от "Анфилд".

След издънката Ливърпул заема 5-ото място с 15 точки, а "канарчетата" са 7-и с 12 в актива си.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
22.10.11
14:45 ч.
Уулвърхемптън – Суонзи 2:2
0:1 Дани Греъм (24), 0:2 Джо Алън (35), 1:2 Кевин Дойл (85), 2:2 Джейми О`Хара (86)
22.10.11
17:00 ч.
Астън Вила – Уест Бромич 1:2
1:0 Дарън Бент (23-дузпа), 1:1 Йонас Олсон (45), 1:2 Паул Шарнер (57)
22.10.11
17:00 ч.
Болтън – Съндърланд 0:2
0:1 Стефан Сесеньон (82), 0:2 Никлас Бенднер (90)
Ливърпул – Норич 1:1
1:0 Крейг Белами (45+1), 1:1 Грант Холт (61)
15:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 144 мача, 58 победи за Манчестър Юнайтед, 49 равенства, 37 победи за Манчестър Сити