Холандският шампион Аякс записа невероятно победа с 13:0 при визитата си на ВВВ Венло в мач от шестия кръг на Ередивизи и напомни за най-добрите си дни от времената на легендарния Йохан Кройф. Това е най-изразителния успех за 34-кратния първенец в Холандия.

Грандът от Амстердам загуби от Ливърпул с 0:1 на свой терен през седмицата в Шампионската лога след нелеп автогол, но сега зарадва феновете си с победа, за която ще се говори с години.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

От 52-ата минута домакините играха с човек по-малко след директния червен картон на Кристиан Кум, но още до почивката те инкасираха четири попадения чрез Юлиан Екеленкамп (13), Ласина Траоре (17, 32) и Душан Тадич (44).

През втората част Ласина Траоре (54, 65, 87) реализира още три гола, две попадения вкара Клаас Ян Хунтелаар (74-дузпа, 76), а по веднъж се разписаха още Антони (55), Екеленкамп (57), Дейли Блинд (59) и Лисандро Мартинес (78).

Така Аякс събра 15 точки на върха. ВВВ Венло е десети с 5 точки преди останалите срещи от кръга.