Манчестър Юнайтед победи с 2:1 като гост на Съндърланд в мач от 32 кръг на английската Висша лига. Второто попадение за "червените дяволи" реализира италианският вундеркинд Федерико Македа, който замени Димитър Бербатов и във втори пореден мач спаси тима си, след като стори това преди седмица срещу Астън Вила. С този успех Юнайтед се върна на върха на Висшата лига, който бе окупиран от Ливърпул за няколко часа.

Пол Скоул изведе Манчестър Юнайтед още в 19-ата минута, но Кенуайн Джоунс изравни в 56-ата минута. В 75-ата минута Федерико Македа замени започналия като титуляр Димитър Бербатов и само минута по-късно отклони във вратата далечен удар на Майкъл Карик.

Веднага след смяната си Бербо седна на резервната скамейка и веднага наложи лед на десния си глезен. Българският национал има травма от мача с Фулъм на 21 март и заради нея пропусна световните квалификации на България с Ейре и Кипър и не игра срещу Порто при равенството 2:2 за Шампионската лига.

Челси успя да победи Болтън с 4:3, след като имаше преднина от 4 гола. С два гола за “сините” се отчете Дидие Дрогба, а Балак и Лампард от дузпа се разписаха по веднъж. В последните 20 минути Болтън вкара три пъти чрез Андрю О`Брайън, Крис Башав и Мат Тейлър.

Арсенал обърна с 4:1 Уигън като гост след попадения през второто полувреме на Уолкът, Силвестър,  Аршавин и Сонг. Египетският национал Мидо бе дал аванс на домакините в 17-ата минута./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ 32 КРЪГ НА ВИСШАТА ЛИГА
Ливърпул – Блекбърн 4:0
1:0 Фернандо Торес (5), 2:0 Фернандо Торес (35), 3:0 Даниел Агер (83), 4:0 Давид Нгог (90)

Челси – Болтън 4:3
1:0 Михаел Балак (40), 2:0 Дидие Дрогба (48), 3:0 Франк Лампард (60-дузпа), 4:0 Дидие Дрогба (64), 4:1 Андрю О`Брайън (70), 4:2 Крис Башам (64), 4:3 Мат Тейлър (79)

Мидълзбро – Хъл Сити 3:1
1:0 Тунджай (3), 1:1 Манушо (9), 2:1 Бейтс (29), 3:1 Марлън Кинг (90)

Портсмут – Уест Бромич 2:2
1:0 Юнес Кабул (33), 1:1 Джонатан Грийнинг (48), 1:2 Брънт (62), 2:2 Нико Кранчар (64)

Съндърланд – Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Пол Скоулс (18), 1:1 Кенуайн Джоунс (56), 1:2 Федерико Македа (76)

Тотнъм – Уест Хям 1:0
1:0 Роман Павлюченко (65)

Уигън – Арсенал 1:4
1:0 Хосам Мидо (17), 1:1 Тио Уолкът (66), 1:2 Микаел Силвестър (71), 1:3 Андрей Аршавин (90) , 1:4 Сонг (90+1)