Невероятна история за уговорен мач в Буковник (Сърбия) разказа местният местния Sportski Zurnal. Става дума за срещата между Банйе 1957 и Младог рудар 1954, завършила при 1:0 за гостите.

Съдията Лука Николич разказа истината за случилото се, след като бе наказан за шест месеца.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

"Преди мача и двата тима настояваха мачът да приключи по-рано. Консултирах се с делегата и съкратих полувремената с 20 и 23 минути. Всичко беше коректно, без нарушения. Гостите победиха с 1:0. След това разбрах, че домакините канят съперника и длъжностните лица на обяд.

Не отидох на него, но научих, че са празнували уреждането на мача. На гостите им трябвала победа, за да се спасят от изпадане. Едва сега осъзнах грешката си. От години съм съдия, но такова нещо не ми се беше случвало", разказа реферът, след като бе наказан за шест месеца.