Ливърпул и Арсенал си вкараха пет гола за едно полувреме в мача помежду им от Купата на Лигата. След първите 45 минути "артилеристите" имат аванс от 3:2, като вкараха общо четири попадения, едното автогол на Шкодран Мустафи.

Още в шестата минута отборът на Клоп поведе. Окслейд-Чембърлейн центрира, а Мустафи заби топката в собствената си врата в неумел опит да изчисти.

Противно на случващото се на терена, в 19-ата минута Арсенал изравни. Йозил изведе Сака, който стреля, а при добавката Торейра насочи топката към опразнената мрежа. Домакините претендираха за засада, но в този турнир няма ВАР, а страничният рефер не вдигна своя флаг.

В 26-ата минута 18-годишният бразилец Мартинели вкара поредното си попадение. Той се възползва от недобре избита топка и от малко разстояни е я прати в мрежата. След няколко минути отново младият бразилец бе в прегръдките на съотборниците си. Сака центрира по земя, а Мартинели бе непокрит и на празна врата не сгреши - 3:1 за Арсенал.

В последните минути на първата част Милнър намали на 2:3 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Елиът.