ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Алавес се завърна в Ла Лига след драматичен успех с 1:0 като гост (0:0 в редовното време) над Леванте при 0:0 в първата среща.

Първото полувреме на реванша на „Сиутат де Валенсия“ премина без сериозни голови положения, а в 46-ата минута Алавес бе близо до попадение. Мигел де ла Фуенте стреля отблизо, но вратарят спаси.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

В 80-ата минута Леванте стигна до своя шанс. Уесли нанесе прецизен изстрел, който бе отразен от Антонио Сивера. Секунди след това Абреррахман Ребаш преодоля с лекота съперник в наказателното поле, но стреля в аут.

В продълженията на два пъти играчи на Леванте стреляха в гредата – първо Хорхе де Фрутос, а след това и Пепелу.

В 128-ата минута Алавес получи дузпа за игра с ръка на Робер Пиер след дълго преразглеждане с ВАР. С изпълнението се нагърби Асиер Виялибре, който се разписа за крайното 1:0.

Успехът осигури на бившия клуб на Благой Георгиев мачове с най-добрите в Испания през новия сезон, с което идват и солидни финанси.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!