Неочакван обрат в Нотингам! Собственикът на клуба Евангелос Маринакис е на път да създаде истински прецедент във Висшата лига, след като сериозно обмисля сам да поеме треньорския пост на отбора – поне временно.
Гръцкият милиардер стига до тази крайна мярка, след като уволни Нуно Ешпирито Санто, който само преди няколко месеца изведе „червените“ до участие в европейските клубни турнири за пръв път от две десетилетия. Решението му бе последвано от назначаването на Анге Постекоглу, който вчера също бе уволнен.
Сега Маринакис вече е провел разговори с няколко утвърдени имена като Рафа Бенитес, Шон Дайш и Роберто Манчини, но не бърза с окончателен избор. Според източници, близки до собственика, той обмисля лично да седне на пейката и да води тима в предстоящия двубой от Лига Европа срещу Порто, а може би и в следващия мач от Висшата лига с Борнемут.
Подобен ход би бил първият по рода си в историята на английския футбол.