Барселона завърши 2:2 срещу Лехия Гданск в контролна среща, играна в Полша. Дебют за „каталунците“ направи новата звезда Неймар, който се появи в края на двубоя. Мачът започна с минута мълчание в памет на Антони Рамайетс – легендарния вратар на Барса, който почина вчера. Новият треньор на Барселона Тата Мартино отново не дебютира начело на тима, ще го направи в петък срещу Сантос на „Жоан Гампер“.

Полският тим откри резултата в 15-та минута, когато бившият играч на Славия Дайсуке Матсуи намери с перфектно центриране Биенюк, и той с глава се разписа за 1:0. Крисиан Тейо напусна с контузия още в 23-ата минута. Барселона изравни в 26-ата минута. След отлична атака Монтоя намери Серхи Роберто, който изравни за 1:1.

До края на първото полувреме гостите пропуснаха едно-две добри положения да обърнат резултата. В 49-ата минута Гржелчак отне топката от Монтоя и очи в очи с вратаря Ойер направи 2:1 за домакините. Лионел Меси изравни в 56-ата минута, възползвайки се от пас на Алексис.

В 78-ата минута дойде и дългоочакваният миг, Неймар замени Алексис. Бразилецът направи дебют за Барселона. До края на срещата обаче Лехия имаше един по-добър шанс да вземе победата. Домакините играха твърдо и понаритаха звездите от каталунската столица./БЛИЦ

Лехия - Барселона 2:2
1:0 Биенюк (14), 1:1 Серхи Роберто (26), 2:1 Гържелчак (50), 2:2 Меси (56)

Барселона: Пинто (46 - Ойер); Монтоя (46 - Баняк), Серхи Гомес (63 - Еспиноса), Бартра (63 - Сампер), Адриано (63 - Планас); Сонг (63 - Патрик), Дос Сантос (64 - Илие), Серхи Роберто (63 - Кико Фемениа); Алексис (79 - Неймар), Меси (77 - Донгоу), Тейо (22 - Жоан Роман)