Нападателят на Сантош Неймар донесе победата на Бразилия с 2:0 срещу Шотландия в контролата, играна на "Емирейтс стейдиъм" в Лондон пред малко повече от 50 000 зрители.

19-годишният голаджия се разписа в 42-ата минута и в 77-ата от дузпа. В началото на второто полувреме негов изстрел срещна гредата на вратата, пазена от Алън Макгрегър.

В предишните си две контроли Бразилия претърпя загуби с по 0:1 от Аржентина и Франция, но с днешния успех над Шотландия селекцията на Мано Менезеш прекъсна лошата си серия. /БЛИЦ

БРАЗИЛИЯ - ШОТЛАНДИЯ 2:0
1:0 Неймар (42), 2:0 Неймар (77-дузпа)

БРАЗИЛИЯ: Жулио Сезар, Дани Алвеш, Лусио, Тиаго Силва, Андре Сантош, Елано (82-Елиаш Мендеш), Лукаш Пецини Лейва, Рамиреш, Неймар, Леандро (78-Джеферсон), Жадсон (72-Марселиньо)

ШОТЛАНДИЯ: Алън Макгрегър, Гари Колдуел, Стивън Крейни, Алън Хътън, Кристоф Бера (73-Дани Уилсън), Стивън Уитакър (65-Комънс), Скот Браун, Чарли Адам (78-Снодграс), Джеймс Макартър (57-Бари Банън), Джеймс Морисън, Кени Милър