Без наказания Неймар ПСЖ разби гостуващия Ница с класиката 3:0 в първа среща от 11-ия кръг на френската Лига 1 и остава без загуба от началото на сезона – 9 успеха и 2 равенства.

Големият конкурент на Неймар за реализирането на голове Единсон Кавани се възползва максимално от отсъствието на бразилеца и блесна с две попадения за парижани. Уругваецът се разписа още в третата минута след пас на Анхел ди Мария, а в 31-ата минута удвои преднината на домакините след нова асистенция на аржентинеца.

През втората част в 52-ата минута бразилският централен защитник Данте си вкара автогол и оформи крайния резултат. Играчите на Унай Емери намалиха оборотите и до края на мача се съсредоточиха върху запазването на убедителната си преднина.

След деветата си победа за сезона ПСЖ е убедителен лидер с 29 точки. Ница регистрира пета поредна загуба във всички турнири и е на незавидната 14-а позиция с едва 10 точки преди останалите срещи от кръга.