ПСЖ победи гостуващия Троа с 2:0 в среща от междинния 15-и кръг на френската Лига 1 и увеличи на 10 точки аванса си на върха след издънките на Монако и Лион.

През първата част Троа действаше прибрано в защита и не позволяваше опасности пред вратата си. Все пак парижани получиха дузпа пет минути преди почивката за задържане на Единсон Кавани, който се нае да изпълни от бялата точка, но Мамаду Самаса отрази удара му.

След почивката в 73-ата минута Неймар даде аванс на парижани след мощен удар от границата на наказателното поле. В последната 90-а минута бразилецът получи топката по лявото крило и асистира на Кавани, който оформи крайния резултат.

Така след 13-ата си шампионатна победа за сезона ПСЖ има 41 точки и 10 аванс пред втория Олимпик (Марсилия) е с 31. Олимпик (Лион) и Монако са с по 29 точки.  Троа е 13-и с 18 точки.