Носителят на Копа Либертадорес Сантос продължава да затъва в бразилското първенство, след като загуби домакинството си от Коритиба с 2:3 и вече е в зоната на изпадащите след 15 изиграни мача.

Играчите на Муриси Рамальо на два пъти повеждаха в резултата след голове на Умберлито Борхес в 4-ата и 56-ата минути, но гостите изравняваха с попадения на Хосе Дос Сантос в 33-ата и Маркос Аурелио в 65-ата минути. Борхес пропусна дузпа за Сантос в 70-ата минута, а три минути преди края Лео Гаго донесе победата за Коритиба. Домакините завършиха мача с девет души след червени картони на защитника Пара в 75-ата минута и на Еду Драсена в добавеното време на мача.

След тази загуба Сантос е на 17-о място с 15 точки от 15 мача, докато Коритиба е на девета позиция с 24 пункта от 17 срещи. Начело в класирането излезе Коринтианс, който събра 37 точки след победата си с 3:2 при гостуването на Атлетико (Минейро). Втори е Фламенго с 34 точки и мач по-малко от Коринтианс. /БЛИЦ