Бразилският национал Неймар избухна с четири гола за Барселона при победата с 5:2 над Райо Валекано след обрат в мач от 8 кръг на Примера дивисион.

Хави Гера откри резултата за гостите в 15-ата минута, когато от вратарското поле засече центриране на Бебе отляво. Седем минути по-късно Неймар изравни от дузпа, за която беше фаулиран в наказателното поле от Диего Йоренте.

В 32-ата бразилецът отново беше точен от бялата точка. Нарушението за наказателния удар също бе срещу Неймар, но този път на Начо Мартинес. Бразилската звезда на Барса вкара още две попадения в 69-ата и 70-ата минута.

В 77-ата минута Неймар асистира за попадението на Луис Суарес, а четири минути преди края Хосабед Санчес реализира втория гол за гостите.

Неймар стана едва четвъртият футболист на Барселона, който вкарва четири гола в един мач от Примера дивисион от началото на XXI век. Преди него това са правили само Лионел Меси, Патрик Клуиверт и Самуел Ето'о. Жулио Баптища пък е единственият друг бразилец с четири гол в мач от испанското първенство.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ
17.10.15
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Леванте 3:0
1:0 Марсело (27), 2:0 Кристиано Роналдо (30), 3:0 Хесе (81)
17.10.15
19:15 ч.
Ейбар - Севиля 1:1
1:0 Борха Бастон (8), 1:1 Кевин Гамейро (71)
17.10.15
21:30 ч.
Барселона - Райо Валекано 5:1
0:1 Хари Гера (15), 1:1 Неймар (22-дузпа), 2:1 Неймар (32-дузпа), 3:1 Неймар (69), 4:1 Неймар (70), 5:1 Луис Суарес (77), 5:2 Хосабед Санчес (86)
Реал Сосиедад - Атлетико (Мадрид) FILM+
Баланс: 143 мача, 43 победи за Реал Сосиедад, 32 равенства, 68 победи за Атлетико (Мадрид)
Депортиво - Атлетик Билбао
Баланс: 98 мача, 36 победи за Депортиво, 30 равенства, 32 победи за Атлетик Билбао