Ал Хилал срази у дома Ал Шабаб с 2:0 е мач от осмия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

37-ата минута Неймар пропусна от дузпа за домакините и се превърна в длъжния за своите съотборници. Той се реваншира в 68-ата минута, когато даде асистенцията за гола на Калиду Кулибали.

В 76-ата минута Александър Митрович сложи точката на спора с втори гол, а гостите нямаха сили за отговор. Така Неймар, Кулибали, Боно, Рубен Невеш, Сергей-Милинкович Савич, Малком, Митрович и компания се поздравиха с успеха и в следващия кръг гостуват на Ал Ахдуд, докато Ал Шабаб се изправя срещу Ал Рияд.

След успеха пълният със звезди отбор излезе начело във временното класиране с актив от 20 точки, 1 повече от Ал Итихад и Ал Таавон.