Голямата звезда на Бразилия - Неймар се завърна с гръм и трясък след тежката контузия, която лекуваше. Нападателят на ПСЖ вкара срещу Хърватия в контрола при победата на "селесао" с 2:0 на "Анфийлд" в Ливърпул.

Двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство, като оставиха развръзката за втората част, която започна със смяна в състава на Бразилия - Неймар замени Фернандиньо.

Още с влизането си звездата на ПСЖ раздвижи играта. В 69-ата минута Филипе Коутиньо подаде към Неймар, който бе на крилото и навлезе с дрибъл в наказателното поле, след което изстреля бомбен шут, попаднал в мрежата на "шахматистите" - 1:0.

В добавеното време Роберто Фирмино от Ливърпул също отбеляза красиво попадение след подаване на Каземиро, оформяйки крайното 2:0.