Шампионът на Франция Пари Сен Жермен не успя да победи гостуващия на "Парк де Пренс" тима на Монако и двата отбора завършиха наравно при резултат 1:1 в едно от дербитата от четвъртия кръг на френската Лига 1.

Кевин Фоланд откри в 20-ата, но Неймар изравни в 70-ата минута от дузпа и донесе точката за своя тим.

Парижани пропуснаха доста положения, особено през второто полувреме, но вратарят на гостите Александър Нюбел се отчете с няколко отлични спасявания.

Тимът на Кристоф Галтие удари и три греди, а голям длъжник на отбора ще бъде Килиан Мбапе, който в края на първата част направи огромен пропуск на празна врата от няколко метра.

Въпреки равенството ПСЖ отново се изкачи на първото място в класирането с 10 точки, колкото имат и Марсилия, и Ланс, но парижани са с много по-добра голова разлика. Монако пък заема 12-ото място с 5 спечелени точки до момента.

В следващия кръг шампионите гостуват на Тулуза, докато „монегаските“ приемат Троа.