Новата звезда на бразилския футбол Неймар вкара четири гола, а други две негови попадения бяха отменени, при победата на Сантос с 4:1 над Атлетико Паранаензе.

19-годишният нападател откри резултата още във втората минута, когато бе точен от дузпа, отсъдена за спорен фаул на Клебер Сантана.

Преди почивката той още два пъти прати топката в мрежата на противника, но и двете попадения бяха отменени заради засади. При втората ситуация голът бе зачетен, но реферът промени решението след протест на играчите на Атлетико Паранаензе.

Шест минути след почивката Хофре Герон изравни, но три минути по-късно Неймар отново бе точен от дузпа. Наказателният удар бе назначен за фаул срещу Еду Драсена.

Бразилският национал се нуждаеше от още две минути, за да оформи хеттрика си. Неймар вкара четвъртия си гол в мача в 70-ата минута след солова акция.

Сантос, който е шампион на Южна Америка, е на девето място в класирането, докато Атлетико Паранаензе заема 18-а позиция, която е в зоната на изпадащите./БЛИЦ