Барселона победи Атлетик (Билбао) с 2:0 в среща от третия кръг на Примера дивисион и се затвърди като лидер в класирането. В герой за каталунците се превърна бразилецът Неймар с двата си гола в 78-ата и 83-ата минута.

Неймар се появи в игра в 63-ата минута на мястото на младата надежда Мунир, който се разписа в 50-ата минута, но голът му бе отменен заради засада.

Бразилецът се разписа в рамките на пет минути, но не без помощта на Лионел Меси, който асистира и за двете му попадения.

Контузия в главата за Барса в 31-ата минута пък получи аржентинецът Хавиер Масчерано, който отстъпи мястото си на Жерар Пике на полувремето.

Барселона игра с резервните си екипи с каталунския флаг заради празника на областта на 11 септември.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ
12.09.14
22:00 ч.
Алмерия - Кордоба 1:1
1:0 Едгар Мендес (12), 1:1 Федерико Картабия (19)
Реал (Мадрид) - Атлетико (Мадрид) (F+)
Баланс: 202 мача, 106 победи за Реал (Мадрид), 47 равенства, 49 победи за Атлетико (Мадрид)
13.09.14
23:00 ч.
Селта (Виго) - Реал Сосиедад (F+)
Баланс: 101 мача, 31 победи за Селта (Виго), 29 равенства, 41 победи за Реал Сосиедад
Ейбар - Депортиво Ла Коруня
Баланс: 2 мача, 1 победа за Ейбар, 1 равенство,  0 победи за Депортиво Ла Коруня

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.