Байерн преживя изключително голям срам в Бундеслигата, след като допусна най-тежката си загуба от 10 години. Баварците отстъпиха с 1:5 като гост на Айнтрахт (Франкфурт). За последно мюнхенският гранд загуби с такъв резултат на 4 април 2009 г. при гостуването си на Волфсбург, когато „вълците“ спечелиха титлата.

Байерн остана с човек по-малко още в деветата минута, когато Жером Боатенг получи червен картон за нарушение срещу Гонсало Пасиенсиа. Айнтрахт вкара два бързи гола в рамките на седем минути. Филип Костич откри резултата в 25-ата, а осем минути по-късно асистира за попадението на Джибрил Соу.

В 37-ата минута Роберт Левандовски вкара дежурното си попадение. Полякът вече се е разписвал в 10 поредни мача от германския шампионат.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Четири минути след началото на второто полувреме Давид Абрахам покачи на 3:1 в полза на „орлите“. След изминаването на час игра Филип Костич подаде за попадението на Мартин Хинтерегер, а пет минути преди края на мача Пасиенсиа оформи крайното 5:1 в полза на домакините.

Тежката загуба срина Байерн на четвърто място в класирането с 18 точки, на четири зад лидера Борусия (Мьонхенгладбах) и на една зад втория Борусия (Дортмунд). Айнтрахт е шести със 17 точки.