Нидерландия спечели с 2:0 при визитата си на Полша в мач от петия кръг на група 4 от Лига А в турнира Лига на нациите и запази първото място.

„Лалетата“ поведоха в 14-ата минута, когато Дензъл Дъмфрис асистира на Коди Гакпо, а той само чукна топката в мрежата на Войчех Шчесни.

В 61-ата минута Винсент Янсен намери Стивън Бергвайн в наказателното поле и той хладнокръвно я прати в долния ляв ъгъл за 0:2.

Домакините и голямата им звезда Роберт Левандовски не успяха да отвърнат на удара, а нападателят на Барселона дори завърши двубоя без нито един удар.

В другия мач от групата Белгия победи Уелс с 2:1 в Брюксел по същото време. Герои за „червените дяволи" бяха Кевин Де Бройне (10) и Мичи Батшуаи (37), които асистираха един на друг за попаденията си.

За „драконите“ се разписа Кифър Муур (50) след асистенция на Бренан Джонсъсн, но за повече те нямаха сили.

След тези резултати Нидерландия е на върха с 13 точки пред Белгия с 10, Полша с 4 и Уелс с 1.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНИЯ В ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ - ТУК!