Нидерландия и Германия направиха 1:1 в интересна контрола. Томас Мюлер откри за Бундестима в края на първото полувреме, но Бергвайн изравни през втората част.

Лирой Сане пробва мерника си в 13-ата минута, но топката мина встрани от вратата. Десет минути по-късно Тимо Вернер натресе напречната греда, след като засече подаване около точката на дузпата.

В края на първата част Томас Мюлер изстреля снаряд от границата на наказателното поле и топката влезе в мрежата на Флекен.

Дъмфрис намери отлично Стивън Бергвайн в 68-ата минута, а той изравни резултата. Броени минути след изравнителното попадение Депай бе съборен от Керер в наказателното поле и главният съдия Крей Поусън посочи точката за изпълнение на дузпа. След ВАР обаче английският арбитър промени решението си за нещастие на домакинските привърженици.

В крайна сметка нови голове не паднаха и резултатът остана 1:1.