ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Италия победи Нидерландия с 3:2 в двубой за третото място на Лигата на нациите, игран в Енсхеде.

Двата тима не успяха да стигнат до финала заради загуби от Хърватия (2:4) и Испания (2:1), които от 21:45 часа излизат в спор за трофея.

Италия поведе рано-рано, след като още в шестата минута центриране отдясно достигна до Федерико Димарко и той с диагонален удар простреля Байлоу за 1:0.

Четвърт час по-късно удар на италиански футболист се отби в бранител на Нидерландия, топката попадна у Давиде Фратези и той стреля покрай вратаря за 2:0.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Нидерландците пропуснаха най-добрата си възможност в 40-ата минута, в която Коди Гакпо прехвърли вратаря на съперника, но не уцели вратата.

Отново Гакпо се озова в чудесна позиция минути след почивката, но отново не се възползва и изстреля топката в корема на италианския страж.

Домакините натиснаха Италия и след няколко неуспешни опита Стивън Бергвайн намали резултата, останал непокрит в наказателното поле (2:1).

Устремът на нидерландците обаче бе прекършен само пет минути след това с попадение на Федерико Киеза за 3:1. Нападателят на Италия проби по лявото крило и с лек удар към далечната греда преодоля Джъстин Байлоу.

Гол на Нидерландия бе отменен в 83-ата минута заради засада. Ваут Вегхорст стори нещо подобно на гола си срещу Аржентина на Мондиала в Катар, но докосване на топката от Жоржиньо Вайналдум преди това го лиши от радостта да отбележи редовен гол.

Такъв падна във вратата на Италия в 89-ата минута, в която Жоржиньо Вайналдум се измъкна от защитата и намали резултата (2:3).

До края напрежението бе пред вратата на Италия, но в десетте минути добавено време не падна нов гол.

НИДЕРЛАНДИЯ - ИТАЛИЯ 2:3
0:1 Федерико Димарко (6'), 0:2 Давиде Фратези (20'), 1:2 Стивън Бергвайн (68'), 1:3 Федерико Киеза (73'), 2:3 Жоржиньо Вайналдум (89')

Netherlands women's national football team - WikipediaНИДЕРЛАНДИЯ: 1. Джъстин Байлоу,  22. Дензъл Дъмфрис 12. Лутшарел Геертруда (46  8. Жоржиньо Вайналдум ), 4. Върджил ван Дайк (К), 5. Нейтън Аке, 6. Матс Вифер (77  17. Джой Феерман), 21. Френки де Йонг, 11. Шави Симонс (64  20. Теун Коопмайнерс), 18. Дониел Маален (46  7. Стивън Бергвайн ), 9. Коди Гакпо, 10. Ноа Ланг (46  19. Вут Вегхорст )
Резерви: 13. Марк Флекен, 23. Андреас Ноперт, 2. Юриен Тимбер, 3. Дейли Блинд, 7. Стивън Бергвайн, 8. Жоржиньо Вайналдум, 14. Свен Ботман, 15. Мартен де Роон, 16. Тирел Маласия, 17. Джой Феерман, 19. Вут Вегхорст, 20. Теун Коопмайнерс
Селекционер: Роналд Куман

Italy national football team - WikipediaИТАЛИЯ: 1. Джанлуиджи Донарума, 13. Рафаел Толой, 15. Франческо Ачерби , 23. Алесандро Бонджорно, 3. Федерико Димарко   (  4. Леонардо Спинацола), 7. Давиде Фратези , 16. Брайън Кристанте, 6. Марко Верати (  85 - 18. Николо Барела ), 20. Вилфред Ньонто (  64 - 14. Федерико Киеза ), 9. Матео Ретеги (  85 - 10. Лоренцо Пелегрини), 22. Джакомо Распадори (64  11. Николо Дзаниоло)
Резерви: 12. Алекс Мерет, 21. Гийермо Викарио, 2. Джовани Ди Лоренцо, 4. Леонардо Спинацола, 5. Матео Дармиан, 9. Жоржиньо, 10. Лоренцо Пелегрини, 11. Николо Дзаниоло, 14. Федерико Киеза, 17. Чиро Имобиле, 18. Николо Барела, 19. Леонардо Бонучи
Селекционер: Роберто Манчини

Съдия: Глен Ниберг (Швеция)
Стадион: "Де Гролс Весте", Енсхеде
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!