Нидерландия спечели с 2:1 при визитата си на Ейре в мач от шестия кръг в квалификационна група B за Европейското първенство в Германия през 2024 година.

Адам Ида (4-дузпа) изведе ирландците напред след игра на Върджил ван Дайк в наказателното поле за отсъдената дузпа, а Коди Гакпо (19-дузпа) възстанови паритета отново от бялата точка след нарушение на Гавин Базану срещу Дензъл Дъмфриз.

След почивката победното попадение за „лалетата“ бе дело на Вут Вугхорст (56) след центриране на Дъмфрис.

С този успех Нидерландия натрупа актив от 9 точки след четири изиграни срещи в групата и заема 2-о място. Гърция разби Гибралтар с 5:0 и има същия актив, но южната ни съседка е с мач повече спрямо „лалетата“. Ейре е на четвъртата позиция в групата с 3 точки след четири изиграни срещи.

Група „B“:
Гърция – Гибралтар 5:0

1:0 Димитриос Пелкас (9), 2:0 Константинов Мавропанос (23), 3:0 Гиоргос Масурас (70), 4:0 Константинос Мавропанос (82), 5:0 Гиоргос Масурас (90+1)

Ейре – Нидерландия 1:2
1:0 Адам Ида (4-дузпа), 1:1 Коди Гакпо (19-дузпа), 1:2 Вут Вегхорст (56)