Нидерландия разби Гърция с 3:0 в Айндховен в мач от група В на квалификациите за Евро 2024 в Германия догодина.

В 17-ата минута домакините излязоха напред в резултата, след като Мартен де Роон се озова на точното място в точното време, за да засече в мрежата отбита топка в наказателното поле.

В 31-вата минута Дензъл Дъмфрис центрира прецизно към Коди Гакпо, който не се замисли и мигновено стреля, за да удвои аванса на "оранжевите". Шест минути след това Дъмфрис нацели десния страничен стълб.

"Лалетата" решиха всичко в 39-ата минута, когато Вут Вегхорст с глава не остави шансове на Одисеас Влаходимос, а асистенцията бе отново на Дъмфрис.

След почивката домакините разиграваха и почти не даваха на гостите да пипнат топката, но до ново попадения така и не се стигна.

С този успех „лалетата“ събраха 6 точки от 3 мача, колкото имат и гърците, но са с двубой повече.

НИДЕРЛАНДИЯ - ГЪРЦИЯ 3:0
1:0 Мартен де Роон (17), 2:0 Коди Гакпо (31), 3:0 Вут Вегхорст (39)